Yazılar

Ağız Diş Bakımı Nasıl Olmalı

Ağız diş Bakımı Nasıl Olmalı

ağızda oluşan bakteriler ve bakterilerin oluşturduğu bakteri plağı ağızda kalan tatlı unlu gıdalardan kalan artıklar sebebiyle ağız içinde asit oluşur asitler dişlermizin mineral yapılarını bozarak çürümesine yol açar.

Asitler dişin mineral yapısını bozduktan sonra diş minesine zarar vermeye başlar ve sonrasında dişler çürümeye başlar dişlerde oluşan çürükler daha sonra ağrım Aya başlar bu tür zamanlarda hemen doktora başvurmalıyız.

Uzmanların yaptığı açıklamalara göre diş çürümesi önlenebilir bi diş hastalığı olmasına rağmen dünyada dişi çürümeyen insan sayısı oldukça azdır.

Peki Dişlerimizi Nasıl koruyabiliriz
Dişlerimizi düzenli fırçalamak diş aralarında kalan yemek ve yiyecek artıklarında temizlemek diş çürümelerini engellemede ve ağızda bakteri oluşmasını engelleyen yöntemlerin başında gelir.

Dişlerimizin bakımını yaparken günde en az iki kez fırçalam aya diş aralarını da günde en az bir kez temizlemeye dikkat edilmesi gerekiyor.

dişleri en iyi koruma yöntemi her öğünden sonra dişlerimizi düzenli ve güzel bir şekilde fırçalamaktır.

Diş temizliği ve fırçalaması yapılırken kullanılan macunlar florluysa en az üç dakika boyunca güzel bir şekilde fırçalanmasına dikkat edilmeli.Yukarıda sıralanmış olan bu kurallara dikkat edersek ağız ve diş sağlığımızı korumada üstümüze düşen görevi yerine getirmiş oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.