Yazılar

Boyun Tutulması Nasıl Geçer

boyun Tutulması Nasıl Geçer

Boyun tutulması nasıl geçer. Boyun tutulması tedavisi. Boyun tutulmasına evde ne gibi tedavi yöntemleri uygulanabilir.Evet boyun tutulması ara sıra karşılaşabileceğimiz gerçekten hareketinizi kısıtlayıcı nitelikte bir sorundur.Birçoğumuz bu sorunla evimizde başa çıkmayı uygun bulur ve yine birçoğumuzda evimizde tedavi olmayı başarırız.

İşte size evde tedavi olmamda bir sakınca yok diyorsanız, uygulanabilecek masum çözüm yolları sunuyoruz.

Boyun tutulması tedavisi, boyun tutulması nasıl geçer
Boyun tutulmasına evde getirilebileceğimiz tedavi yöntemlerinin başında boynumuzu sıcak tutmak gelir. Boynumuza sıcak torbalar, sıcak suyla ıslatılmış havlular koyabiliriz. Bunlar boynumuzu gevşetmeye yardımcı olacak ve boyun kaslarımızı rahatlatacaktır.

Boyun tutulmasına masaj da iyi gelebilir. Tabi bu boynunuzun tutulma şiddeti ile de ilgilidir. Eğer dokunmaya bile gelemiyorsa masaj yaptırmak tam bir işkence halini alır ki bu yüzden yalnızca çok şiddetli ağrımıyorsa bir krem yardımı ile yavaş bir şekilde masaj yapılabilir.

Boynumuzu rahat ettirecek pozisyonlarda bulunmalıyız. Yani biraz dinlendirmeliyiz onu. Çok ani hareketler yapmayıp daha sakin hareket etmeliyiz.

Gerekirse kas gevşetici ilaçlar kullanılabilir. Fakat kesinlikle doktor kontrolünde ilaç kullanmanızı tavsiye ederiz, çünkü kas gevşetici bir ilaç size iyi gelecek diye düşünürken daha zararlı çıkabilir, tehlikeli durumlarda kalabilirsiniz!

Eğer televizyon seyrediyorsak; ya da bilgisayar başında oturuyorsak, boynumuza bir destek sağlamamız gerekir. Boynumuza destek olsun diye bir yastık koyabiliriz. Çünkü boynumuzun yükü ağırdır. Ona destek olup rahatlatarak aslında yardımcı oluruz.

Ama boyun tutulmasından kurtulmak için ilk iş kendimizi rahatlatmalıyız. Stresten daha uzak bir yaşam biçimi belirlemeli ani hareketlerden kaçınmalıyız. Yukarıdaki yazı sadece pratikliktir ve sadece çok şiddetli olmayan tutulmalar için dikkate alınabilir ve biz kesinlikle uzmana başvurmanızı tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir