Yazılar

Çocuk Nasıl Yapılır

Çocuk Nasıl Yapılır

Çocuk Nasıl Yapılır? bebek Nasıl Yapılır? Bebek Sahibi Olmak? Nasıl Bebek Yapılır?

Bebek Nasıl Yapılır Adım Adım Anlatımı: erkek çocukta spermler testislerde yani erkek yumurtalıkları ergenlik çağının başlangıcı ile üretilmeye başlar. Tüm spermler başlangıçta testislerin bir bölümünde hareketsiz bir şekilde depolanırlar. Daha sonra testislerin alt bölümüne geçen bir grup sperm orada olgunlaşarak hareketlilik kazanır.

Özel kanallardan geçerek çeşitli sıvılarla karışıp cinsel ilişki esnasında vajinaya boşaltılan ejekulatı, meni sperm, sıvı bileşimini oluştururlar. Erişkin çağında insanoğlunun her cinsel birleşmesinde vajinaya ortalama 2-2.5 mili litre hacminde mililitrede ortalama 70 milyon sperm bulunan ejekülat boşalır.

Tek bir spermin kadın yumurta hücresini dölleyeceği göz önünde bulundurulursa her cinsel ilişkide 100-150 milyon spermin vajinaya bırakılması yumurta hücresinin döllenme şansını arttırmak için olduğu açıktır. Spermlerin büyük bir kısmı ilişki sonrası vajinadan dışarı dökülür. Küçük bir kısmı spermlerin yaşaması için uygun ortam olan servikal kanala rahim ağzındaki kanal girmeyi başarabilir.

Bunların bir kısmı servikal rahim ağzı Kanal girintilerine bir kısmıda rahim boşluğundaki girintilere takılıp he defe ulaşamazken bir kısmıda yumurta hücresinin yanından geçerek karın boşluğuna dökülür. Kadının yumurtlama gününe denk gelen cinsel ilişkide 100-150 milyon adet olarak yola çıkan spermlerden yalnız 200 tanesi yumurta hücresine ulaşmayı başarır.

Bunlardan sadece bir tanesi bu engelli yarışmayı kazanıp kadının yumurta hücresinin içine girip döllenmeyi gerçekleştirir. Döllenen yumurta tüpler yolu ile rahim içine gelip rahim içini döşeyen gebelik için tüm hazırlıklarını yapmış tabakaya endometriyum yuvalanır. Bu yuvalanma esnasında bazen lekelenme tarzında bazende bir adet kanamasını miktar ve süre olarak taklit eden vajinal kanama olur.

Her yuvalanma işlemi esnasında vajinal kanama olması beklenmez. Bu kanama hastanın doktora yanlış son adet tarihi beyan etmesine neden olur. Bu olaya halk arasında üste/üstüne görme olarak denir. Unutmamalıyızki her cinsel ilişki hamilelik ile sonlanmaz. normal sağlıklı çiftlerin korunmadan cinsel birlikteliği ile gebe kalma şansları ilk ay %25, ilk altı ay içinde %60, on iki ayda %80 ve 18 ay gibi bir süre içinde %90 dır.

Bebek Nasıl Yapılır

Öncelikle, dikkat edilmesi gereken bayanların adet döneminizin düzenli periyotlardan gerçekleşip gerçeklemediğinin kontrol edilmesidir. Bunun nedeni en iyi yumurtalama döneminin adet döneminin ortaları olmasındır.

Erkeklerin de yapması gereken bir hususda sperm katilesinin ve haretliliğinin test edilmesi gerektiğidir.Bu test de önemli olan to plan sayıdan ziyade hareketli olan sperm sayısıdır.

Normal bir sperm vücutta 2-5 gün arası boyunca yaşayabilmektedir. Yumurta ise yumurtlama gerçekleştikten sonra 12-14 saat boyunca yaşıyor. Bu şu demek ymurtlamadan önce ve yumurtladıktan hemen sonra spermlerin orada olduğundan emin olmalıyız.

Bunu öğrendikten sonra, bir çok kişi tarafından yanlış bilinen ne kadar çok ilişki okadar iyidir mantığının yerine uygun zaman ve kaliteli yumurta-sperm ikilisi.Bu denklemi yerine getirdiğimiz zaman artık olmaması için bir neden gözükmemektedir.

Hamile Kalınması İçin Öneriler

hamile kalınması için sabah-akşam birlikte olmanıza gerek yok. Tam tersi, özellikle bu dönemlerde sürekli Sürekli birlikte erkeğin spermin sayısını da ve doğal olarak kalitesin de düşüklüğe neden olabilir.

Tüm bunlara dayanılarak adet döneminin 28 gün sürdüğünü ve yumurtlamanın da 14. günde gerçekleştiğini varsayarsak şöyle bir öneride bulunmak yanlış olmaz sanırım.En ideal günlerin adet dönemlerinin 12, 14 ve 16. günlerde ilişkiye girilmesi hamilelik olasılığını arttıracaktır. Bu günler arasında yapmayın. Spermleri boşuna harcamayın bırakın biriksinler ve sayıları çoğalsın. Acizane tavsi yem dolunay dönemi olan günleri ta kip edip o günlerde yapmanız daha etkili oalcaktır.

Yumurta hücresi spermlerin kadın bedenine ulaştıkları yerden 20-25 cm uzaktadır. Bu uzaklık, spermlerin büyüklüğünün yaklaşık 3000 katıdır. Spermlerin, kendi boyutlarına oranla düşünüldüğünde oldukça uzun olan bu mesafeyi kat edebilmeleri için ciddi bir desteğe ihtiyaçları vardır.bu destek için bazı jimlastik hareketlerinin yapılması gerekir.Normal bir cinsel ilişki sonrası gebelik oluşabilmesi için spermler vajinaya uygun şekilde bırakılmalıdır. Ayrıca spermlerin rahim içine doğru ilerleyebilmesi için vajinanın uygun pozisyonda durması da önemlidir. Hamilelik için en uygun pozisyon; kadının kalçasının altına bir yastık yerleştirerek kalçasını yükselttiği, erkeğin üstte olduğu klasik misyoner pozisyonudur. Ayrıca ilişkiden hemen sonra ayağa kalkıp idrar yapmaya ya da yıkanmaya gitmemenizi tavsiye ederim. İdeal olan cinsel ilişki sonrası kalçalarınızın altına bir yastık koyarak 20 dakika kadar yatmanızdır.

Adet Döneminiz Düzenli Değilse Ne Yapabilirz: doktorlarınızın tavsiyesi ile eczanelerde satılan yumurtlama kitlerinden kullanabilirsiniz. Bu kitler, vücudunuzdaki bazı hormon değerlerini ölçerek ne zaman yumurtlayacağınız konusunda size fikir veriyor. Siz de ona göre öncesinde ve hemen sonrasında birlikte olarak şansınızı arttırıyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir