Yazılar

Kuru Erik Faydaları

Kuru erik Faydaları

su, seker, karbon hidratlar, asidler, albuminler yelozdur. bunlardan başka a, C ve b vitaminler, minerallerden demir, kalsiyum, fosfor, magnezyum, potasyüm, sodyum ve manganez bulunur.vasıfları Sinir sistemini uyarır, kuvvet verir; idrar söktürür, yumuşatıcıdır, karaciğer şişmesini önler ve toksinleri atar.

nerelerde kullanılır zayıflamada, kansızlıkta, beyin yorgunluğunda, romatizmalarda, damar sertliğinde, kabızlıkta, besin zehirlenmelerinde ve karaciğer şişkinliklerinde kullanılır.

nasıl kullanılır Taze erik sabahları ve yemeklerden önce yenirse çok’ faydalıdır. veyahut suyu yemeklerden, yarim saat önce. içilir. kabız olanlar sabah erken saatlerde taze erik yemelidirler.

erik kurusu
vasıfları besleyici, yumuşatıcı olup sinirleri kuvvetlendirir.

nerelerde kullanılır romatizmalılarda, sinir yorgunluğunda, kabızlıkta, hemoroidlerde, Damar Sertliğinde ve böbreklerinden hasta olanlarda kullanılır.

nasıl kullanılır kompostosu yapılır. inatçı kabızlıkta 10 adet kuru erik 12 saat suda ıslatılır. 10 dakika sekersiz olarak pişirilir. Pişerken içine yarım limpn sıkılır. kuru erikler her sabah aç karnına yenir.

bundan başka yatarken iki elma. sabah ve öğleden sonra ikişer bardak su içilecek o|ursa kabızlık önlenir. erik ağacı yaprakları 30 gram alınır suda kaynatılır ve içilirse idrar söktürür, yumuşaklık verir ve aynf zamanda kurtlan düşürür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir