Yazılar

Melisa Çayının Faydaları

Melisa Çayının Faydaları

melisa çayının faydaları Melisa çayının faydaları kan şekerini düşürmeye, kanı sulandırmaya, yüksek tansiyona, kalp hastalıklarına, damarları açmaya, Sinir sistemi düzensizliklerine, baş Dönmesi ve baygınlıklara, nefes darlığına, gribe, mide ağrılarına, idrar yolu ve böbrek hastalıklarına faydalıdır.

Şeker hastalığı
100′er gram melisa, mercanköşk, zeytin yaprağı, kekik, kantaron ve acı pelin otu, 5 litre suya konulup kaynatılır. suyun kaynaması geriye 1 kg .’lık karışım kalıncaya kadar devam eder. Kaynatılmanın ardından sıvı soğutulup süzülür ve buzdolabı na konur. Yemeklerden 1 saat önce 1 çorba kaşığı içilir. Kan şekeri normal seviyede kontrol altına alınıncaya kadar devam edilmelidir.

Astım
25′er gr melisa, mercanköşk, Civanperçemi, melekotu, karabaş otu, hatmi çiçeği, ebegümeci Kantaron çiçeği, ıhlamur ve papatya, 5 litre suda 5 dakika kaynatıldıktan sonra soğutulup süzülür ve buzdolabına konur. Yemeklerden bir saat önce bir su bardağı bu sıvıdan alınıp, ılık olarak içilir. Üzerine bir kaşık süzme bal yenilir. hastalık geçinceye kadar devam edilir.

Mide ağrıları
20′şer gr melisa, nane, kantaron çiçeği, feslegen, aynısafa, anason, papatya, andız kökü ve ebegümeci, 5 litre suda 5 dakika kaynatılır. Süzüldükten sonra buzdolabına konur. Yemeklerden yarım saat önce bir çay bardağı içilir. fayda sağlaması için 30 gün kullanılmalıdır.

Sinir sistemini düzene sokma
20′şer gram melisa, lavanta, kedi otu, ginseng, mercanköşk, fesleğen, nane, hayıt yaprağı, şerbetçi otu, çuha çiçeği, bin bir delik otu ve safran, 5 litre suda 30 saniye kaynatılır. Soğutulup süzülür ve buzdolabına konur. Sabah, akşam ve yatmadan önce balla tatlandırıp, bu sıvıdan ılık olarak 1 su bardağı içilir. En az üç ay kullanılmalıdır.

Baş dönmesi
20′şer gr melisa, yavşanotu, kişniş, karabaş otu, biberiye, melekotu kökü, lavanta, mısır püskülü ve kediotu kökü, 5 litre suda 5 dakika kaynatılır. Soğutulup süzüldükten sonra buzdolabına konur. Yemeklerden yarım saat önce bir çay bardağı içilir. 60 gün kullanılmalıdır. Ayrıca 1 kg . bala 250 gr. öğütülmüş çörek otu konulup macun yapılır. Sabah, öğle, akşam yemeklerden önce birer tatlı kaşığı alınırsa iyileşme çabuklaşır.

Kalp hastalıkları
20′şer gram melisa, biberiye, sinameki, karabaş otu, andız kökü, civanperçemi, hindiba, sinirli ot, tarçın kabuk, nane ve anason 5 litre suda 7 dakika kaynatılır. Soğutulup süzülür ve buzdolabına konur. Yemeklerden yarım saat önce bir çay bardağı içilir. 60 gün kullanılmalıdır.

Hazımsızlık
20′şer gram melisa, mentollü nane, civanperçemi, kekik, çıban otu, anason ve kantaron çiçeği, 5 litre suda 5 dakika kaynatılır. Soğutulup süzülür. Yemeklerden yarım saat önce ılık olarak bir çay bardağı içilir. 30 gün kullanılmalıdır.

Böbrek ağrıları
20′şer gram melisa, yoğurtotu, atkuyruğu, altın otu, kara hindiba, ısırgan otu yaprağı, mısır püskülü, papatya, kiraz sapı ve anason, 5 litre suda 5 dakika kaynatılır. Soğutulup süzüldükten sonra buzdolabına konur. Yemeklerden yarım saat önce ılık olarak bir çay bardağı içilir. 60 gün kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.