Yazılar

Paraşüt Nedir

paraşüt Nedir

Paraşüt Ne Demektir? Paraşüt Nedir Kısaca? Paraşüt Hakkında? Paraşüt Ne Demek? Paraşüt Hakkında Kısa Bilgi? Paraşüt Nedir?

Paraşüt Ne Demek, Paraşüt bir nesnenin atmosfere açık bir ortamda havanın kaldırma kuvvetinden yararlanarak yavaşça inmesini sağlayan gereçtir. Genelde askeri ve spor amaçlı kullanılır. dünya tarihinde paraşüt konusundaki ilk ciddi çalışmalar Da Vinci ile başlar Blanchard’a kadar gelir. Ama tarihte kayıtlı ilk paraşütçü olarak Andre Jacques Garner tanınır. İlk başlarda asya ipeğinden yapılan paraşütler bu maddenin zor bulunması sebebi ile sonraları fabrika yapımı naylon maddelerle yapılmaya başlandı.

paraşüt herhangi bir nesnenin atmosfere açık bir ortamda, havanın kaldırma kuvvetinden yararlanarak, yavaşça yere doğru inmesini sağlayan bir araçtır. Günümüzde paraşütle atlama adında bir spor dalı olduğu gibi, özellikle askeri alanlarda hava çıkartmalarında hava komandolarının usta olarak kullandığı bir araçtır.

Dünya tarihinde paraşüt konusundaki ilk ciddi çalışmalar Da Vinci ile başlar Blanchard’a kadar gelir. Ama tarihte kayıtlı ilk paraşütçü olarak Andre Jacques Garner tanınır. İlk başlarda Asya ipeğinden yapılan paraşütler bu maddenin zor bulunması sebebi ile sonraları fabrika yapımı naylon maddelerle yapılmaya başlandı.Paraşütün ilk defa müslüman bilim adamları tarafından kullanıldığı bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir