Yazılar

Saç Beyazlaması Bitkisel Çözüm

Saç Beyazlaması Bitkisel Çözüm
zamanla beyazlamaya başlar. Fakat, çok ender durumlarda erken yaşlarda beyazlama oluşabilir. Saç beyazlamasının başlıca nedenleri arasında saçı erken yaşlarda boyamaya başlamak gelmektedir. İşte, saç beyazlamasına bitkisel çözümler

Saçlarımız yaş ilerledikçe içinde olan renk pigmentlerini kaybeder. Bu durumda beyazlamaya başlar. Bu durumda saç boyası kullanılır fakat, boya içinde olan kimyasallar saçın çok daha fazla beyazlamasına neden olur. saçların rengini tekrar eski şekline getirmek için saç tellerine pigment yüklemesi yapılmalıdır. Bazı bitkisel ilaçlar ile bu uyg ulama rahatlıkla yapılabilir.

Saç beyazlaması için Ceviz kabuğu maskesi
Malzemeler; 10 adet ceviz kabuğu, 1 litre su. Hazırlanışı; Ceviz kabukları kuru olmalıdır. Ceviz kabuklarını ve suyu bir tencereye alın. Yaklaşık 15 dakika boyunca kaynatın. Kaynattığınız suyu duş sonrasında durulamada kullanın. Durularken, saç diplerine masaj yapın. Suyu kullandıktan sonra tekrar su ilave etmeyin ve ceviz suyunun saçınızda kalmasını sağlayın. Yaklaşık 3 hafta içinde saçlarda oluşan beyazlar eski saç renginize dönecektir.

Saç beyazlaması için ceviz yağı maskesi
Malzemeler; 2 tatlı kaşığı ceviz yağı, kristal tuz, 2 çay kaşığı alkali su. Hazırlanışı; bir kaba 2 tatlı kaşığı ceviz yağı ilave edin. İçine, ph 7.6 olan alkali suyu ve az miktarda kristal tuzu ekleyin. Karışımı saç diplerinize masaj ile uygulayın. Daha sonra saçlarınıza bir bone takın ve 1-3 saat kadar bekleyin. Düzenli kullanıldığında saç tellerinin tekrar eski haline gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.