Yazılar

Sivrisineklerden Kurtulma Yöntemleri

Sivrisineklerden Kurtulma Yöntemleri

Sivrisinekler yazın gelmesi ile ortaya çıktılar. dünyanın en tehlikeli ve dünyada ölüme neden olan 2. Sırada hayvan olan sivrisineklerin ülkemizde yaşayanları hastalık yayanlardan değildir. Fakat, ısrarcı sokmaları ile bize yaz aylarını zehir ederler. Eğer, evinizde kimyasal ilaç kullanmak istemiyorsanız

kutusuna alın. İçine yaklaşık 10-15 damla kadar limon yağı ekleyin ve karıştırın. Hazırladığınız karışımı sivri sineklerin olduğu ortamlara sıkın. Hem eviniz güzel kokacak hem de sivrisinekler etkisiz olacaktır.

200 ml su, 50 gr. kahverengi şeker, 1 paket maya, iki tane 1 ya da iki litrelik kola plastik şişesini hazırlayın. Plastik şişelerin birinin tam ortasından kesin, şeker ile sıcak suyu karıştırın ve soğutun. Şişenin dibine bu karışımı koyun ve üzerine mayayı ekleyin. Üzerine plastik şişenin ağzını ters bir şekilde huni şeklinde yerleştirin. İkisinin birleştiği noktayı siyah bant ile bantlayın ve evin bir köşesine asın. İçinde bir sürü ölü sivrisinek bulacaksınız.

Portakal kabuğu, lavanta yağı, karanfil kokusu sivrisinekleri uzaklaştırır. Bir sprey şişesine su ile lavanta yağını karıştırıp, ortama sıkabilirsiniz.

Karanfil demetlerini belirli odalara asabilirsiniz.

fesleğen sivri sinek uzaklaştırması ile bilinir. Evde fesleğen yetiştirebilirsiniz.

Nane yağı, okaliptus, çay ağacı yağı ve su karışımı ile hazırlanan spreyler sivrisinekleri uzaklaştırır.

sarımsak, biberiye, kadife çiçekleri sivrisinekleri uzaklaştırır. Balkon ve bahçelere ekilebilir.

aydınlatmada, sodyum lambası sivrisinekleri ortamdan uzaklaştırır.

2 bardak su, 4-5 damla lavanta yağı, taze nane yaprağı, biberiye ve adaçayını hazırlayın. Tüm malzemeleri bir kaba karıştırın. Süzgeç ile süzün biraz bekletin ve sprey halinde vücudunuza sıkın. Bu karışım ile sivrisinekleri kovabilir ve sizi sokmasını engellersiniz.

Mutlaka beyaz ve açık renk kıyafetler giyin. Çünkü, sivrisinekler genelde koyu renklere ilgi duyarlar. Bu nedenle, yatak odanızda koyu renk kıyafetlerinizi bir yere koyun. Size uğramadan o noktaya yöneleceklerdir.

adaçayının çayını yapıp, oda içine püskürtün sivrisinekler kaçacaktır.

Son olarak, cep telefonunuza indireceğiniz sivrisinek kaçırma metodu ile onlardan kurtulabilirsiniz. Cep telefonlarına yazılım olarak eklenen bu programda telefonunuz erkek sivrisinek sesi çıkarmakta ve sivrisinekleri uzaklaştırmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir