Yazılar

Taze Nanenin Faydaları

Taze nanenin Faydaları

hazım yollarında tesiri fazladir mide ve safra ifrazatını artırır böylece hazmı kolaylaştırır. mide bozukluğu, soğuk algınlığı ve bulantıyı giderir. hazımsızlık çekenlerin fena ağız kokularını önler. mide spazmını geçirir.

karaCiĞerin dostudur karaciğerin çeşitli hastalıklarının, iyileşmesini sağlar. karaciğer kifayetsizliğini giderir safra ifrazatını artırır. safra taşı teşekkülünü önler varsa zamanla döker.

Gaz söktürür
mide ve barsakta bol gaz söktürür, rahatlık verir. Barsaklarda gıda kokuşmasını öoler, ishalleri geçirir.Barsak spazmını ve karın ağrısını giderir.

nefes yollarında
astım, grib, öksürük, bronşittfr nöbeti geçirir, sökünet verir. nefes almayı kolaylaştırır. balgam söktürür.

sinir sisteminde etkilidir
sinirleri kuvvetlendirir, heye canlı ve korkulu anlarda sükûnet verir. sinir yorgunluğunu, sinirden olan kusmaları, beyin yorgunluğunu, beyin nezlesini migren, el ayak titremesi, felçler, heyecandan dil tutulması, uykusuzluk, başdönmelert hallerinde çok fayda verir. kalbi kuvvetlendirir, çarrpıntıları gi­derir.

hanımlarda çok faydalıdır
aynin zamanında ve ağrısız olmasını sağlar. emziklilerde süt miktarıfıı azaltır. sütten kesme zamanı, göğsün sütle şişmemesi için, anne bol nane yemelidir. Göğse süt düğümlenmiş ise göğüs üzerine taze nane lapası vurmak çok fayda verir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir