Yazılar

Ve Nedir

Ve Nedir

Ve Nedir? ve Ne Demektir? Ve Nedir Kısaca? Ve Ne Demek? Ve Hakkında Bilgi?

Ve Nedir, Türk Alfabesinin yirmi yedinci harfinin adı, okunuşu iki kelime veya iki cümle arasına girerek aralarında bir bağ olduğunu anlatan söze ve, denir ve bağlacı Aynı görevdeki sözcükleri birbirine bağlar ve benzerleri Sayılan birkaç şeyin benzerlerinin de bulunduğunu belirtmek için kullanılan bir söz, vesaire vesaire Ve benzerleri ve Cümleleri, anlam ve görev bakımından benzer veya aynı olan kelimeleri, sözleri ve öğeleri birbirine bağlar. Ve bağlacı: Dilimize Arapça’dan girmiş en işlek bağlaçtır.

Duygu ve düşünce bir olmalıdır. özneleri Köyünü, yaşlı dedesini ve ninesini özlemişti. nesneleri Şiir ve roman okuma alışkanlığı edinin. nesneleri Bana baktı ve güldü. cümleleri Anlatılanları dinliyor ve çocuğa hak veriyordu. cümleleri Aylarca ve yıllarca sustu. benzer kelimeleri Binlerce yerli ve yabancı turist geldi. sıfatları ve bağlacı yerine vir gül veya ip er Ek zarf-fiil ekleri de kullanılabilir.

  1. masaya yaklaştı ve kitabı aldı
    Masaya yaklaştı, kitabı aldı
    Masaya yaklaşıp kitabı aldı
    Masaya yaklaşarak kitabı aldı

ve bağlacından önce noktalama işareti kullanılmaz, bu bağlaçla cümle başlamaz. Çağdaş şiirde söze etki ve çekicilik katmak için kullanılmaktadır, ama doğru değildir.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.